Kurs pn. „Pomoc dentystyczna w gabinecie stomatologicznym”
Rekrutacja na kurs jest otwarta.
Zgłoszenia do udziału w kursie dokonuje się wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: https://sonda.sum.edu.pl/index.php?r=survey/index&sid=233327&lang=pl.
Do formularza należy załączyć skan świadectwa ukończenia szkoły średniej.
Planowany harmonogram kursu:
Moduł I: 08.11.2024, od godz 14:30,
Moduł II: 15.11.2024, od godz 14:30,
Moduł III: 22.11.2024, od godz 14:30,
Moduł IV: 06.12.2024, od godz 14:30,
Moduł V: 13.12.2024, od godz 14:30.
Całkowity koszt udziału w kursie to 1080 zł.
Opłaty za kurs można dokonać w całości najpóźniej do 7 dni przed rozpoczęciem kursu lub w 5 ratach w wysokości 216 zł – każda wpłacana najpóźniej do 7 dni przed rozpoczęciem kolejnego modułu na numer konta wskazany w zarządzeniu o odpłatnościach.
Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych pracą w gabinecie stomatologicznym w formie pomocy wspierającej pracę stomatologa. Uczestnikiem kursu może być każda osoba, która ukończyła szkołę średnią. Kurs składa się z 5 modułów, a każdy z nich z 4 godzin dydaktycznych.
Podczas kursu uczestnicy między innymi:
- poznają wykaz czynności wykonywanych przez personel medyczny przed rozpoczęciem pracy lekarza dentysty w gabinecie stomatologicznym,
- poznają podstawowe zasady higieny panujące w gabinecie stomatologicznym,
- poznają preparaty chemiczne stosowane w gabinetach stomatologicznych,
- nauczą się rozpoznawać narzędzia używane w gabinecie stomatologa,
- poznają zasady postępowania z narzędziami oraz sprzętem po zakończonej pracy,
- nauczą się jak bezpiecznie postępować z ostrymi narzędziami, odpadami medycznymi oraz powierzchnią skażoną biologicznie,
- nauczą się mieszać materiały i masy protetyczne,
- odwiedzą gabinet stomatologiczny,
- nauczą się procedur wykonywanych przez pomoc dentystyczną w zakresie pakowania i przechowywania sprzętu wielorazowego użytku,
- poznają zasady postępowania po zranieniu lub kontakcie z materiałem zakaźnym podczas procedur porządkowych w gabinecie stomatologicznym,
- nauczą się prowadzić dokumentację procesu sterylizacji oraz zeszytu sterylizacji,
- poznają zasady mycia i dezynfekcji lodówki na odpady medyczne.
Kurs kończy się zaliczeniem materiału przeprowadzanym w formie testu sprawdzającego umiejętności teoretyczne i praktyczne. Po pozytywnym zaliczeniu testu końcowego uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu.
Zajęcia podczas kursu będzie prowadzić lek. stom. Monika Dawiec. Kurs odbywać się będzie w Wydziale Nauk Zdrowia Publicznego w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 18, 41-902 Bytom, w sali nr 8.
Dokumenty do pobrania:
- Umowa z uczestnikiem kursu
- Regulamin kursu
- Zarządzenie o odpłatnościach za kurs
- Zmiana zarządzenia o odpłatnościach za kurs
W razie pytań zachęcamy do kontaktu z pracownikami Działu Kształcenia Podyplomowego dostępnymi pod adresem e-mail: lub pod numerem telefonu 32-208-3507.