Zajęcia dodatkowe i wycieczki dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zabrzu

Uprzejmie informujemy, że w miesiącu grudniu planowane są następujące zajęcia dodatkowe/wycieczki dla uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zabrzu:

Wizyta w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Zabrzu
Termin: 6 grudzień 2021 r.

Wycieczka obejmuje oprowadzenie osób zwiedzających po Centrum: zaprezentowanie wyposażenia Centrum: modeli treningowych, sprzętu medycznego, symulatorów wysokiej wierności i ich funkcji oraz wykorzystania, możliwości wirtualnego stołu anatomicznego oraz manekinów stomatologicznych oraz omówienie wybranych zagadnień z zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wycieczka do Muzeum Medycyny i Farmacji w Sosnowcu
Termin: 9 grudzień lub 10 grudzień 2021 r. (do wyboru)  godz. 10.00
Wyjazd autokarem z Zabrza. Łączny czas wycieczki około 2,5 godziny (przejazd, zwiedzanie)

Muzeum Medycyny i Farmacji SUM służy jako pomoc dydaktyczna dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, jak również zaprasza do tajemnego świata mikstur i ziół, wszystkich, którzy na chwilę pragną zatrzymać czas i pomyśleć o tym, jak wyglądał świat medycyny i farmacji dawniej. Muzeum składa się z wielu sal ekspozycyjnych zawierających eksponaty z zakresu farmacji, medycyny oraz analityki medycznej. Są też unikaty – np. płucoserce czy endoproteza stawu biodrowego.

Prawdopodobnie w miesiącu grudniu/styczniu odbędą się również warsztaty z fizjoterapeutą

Osoby zainteresowane będą mogły zapisać się na wycieczki i na warsztaty w dniu 24 listopada 2021r. przed wykładem, telefonicznie 37 05 262 lub mailem: bjanota@sum.edu.pl

Informujemy ponadto, że w Zabrzu w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Stalmacha 7 działa Centrum Aktywności Senioralnej, kontakt (32) 630-37-58, 512-810-491.