Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej SUM uzyskał akredytację do realizacji specjalizacji z laboratoryjnej hematologii medycznej

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, jako jedyna jednostka Uczelni w kraju, uzyskał akredytację do realizacji kształcenia specjalizacyjnego dla Diagnostów laboratoryjnych, w dziedzinie laboratoryjna hematologia  medyczna. Celem spełnienia wymogów niezbędnych do uzyskania akredytacji, Uczelnia powołała Zespół ds. szkolenia specjalizacyjnego, opracowała regulamin organizacyjny szkolenia specjalizacyjnego, zawarła umowy na pełnienie obowiązków kierowników specjalizacji  ze specjalistami w dziedzinie laboratoryjna hematologia medyczna oraz porozumienia na realizację staży kierunkowych, określonych programem szkolenia specjalizacyjnego z laboratoryjnej hematologii medycznej.
W rezultacie prowadzonych działań, wniosek o uzyskanie akredytacji do realizacji specjalizacji z laboratoryjnej hematologii  medycznej, złożony za pomocą Systemu Monitorowania Kształcenia, został zaakceptowany przez CMKP 20.04.2017 roku, a 27.11.2017 opublikowany.
Przyznano 24 miejsca dla Diagnostów laboratoryjnych, którzy będą mogli realizować specjalizację w ramach laboratoryjnej hematologii  medycznej.
Pierwsze postępowanie kwalifikacyjne zostanie przeprowadzone w przyszłym roku, w terminie od 1 do 30 czerwca.

W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych prowadzone będą szkolenia dla personelu świadczeniodawców realizujących „Program profilaktyki raka szyjki macicy”. W dniach 16-27.10.2017 r. odbędzie się w Szczecinie szkolenie: „Intensywne szkolenie podstawowe dla diagnostów laboratoryjnych realizujących program raka szyjki macicy”.
Rekrutacja – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 im. Prof. T. Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, ul. Unii Lubelskiej 1
Informacje o szkoleniach: tel. 91 425 35 03
Formularz zgłoszeń oraz program szkoleń dostępne na stronie: http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/49231pop/.