Informuję, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił nabór wniosków w ramach IV edycji konkursu Mobilność Plus. Celem konkursu jest finansowanie zagranicznych pobytów uczestników programu w celu udziału w badaniach naukowych lub pracach rozwojowych realizowanych w zagranicznych ośrodkach naukowych przez pracowników naukowych i doktorantów. Wsparcie jest udzielane we wszystkich dziedzinach nauki.

W konkursie mogą wziąć udział młodzi naukowcy, którzy w momencie składania wniosku nie ukończyli 35 roku życia i którzy są uczestnikami studiów doktoranckich lub pracownikami zatrudnionymi w jednostce naukowej na podstawie umowy o pracę lub mianowania. Wnioski można składać do 15 kwietnia 2015 r.

Do wniosku należy dołączyć:

1. Dokument potwierdzający zgodę zagranicznego ośrodka na udział w planowanych badaniach naukowych lub pracach rozwojowych kandydata na uczestnika programu (jeżeli dokument jest w innym języku niż język polski lub angielski, wymagane jest tłumaczenie);
  2. Informację na temat dorobku naukowego przedstawiciela zagranicznego ośrodka mającego pełnić funkcję opiekuna wobec kandydata na uczestnika programu z okresu ostatnich pięciu lat przed złożeniem wniosku;
  3. zaświadczenie o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę na czas określony lub nieokreślony/mianowania lub zaświadczenie o uczestnictwie w studiach doktoranckich;
  4. w przypadku uczestników studiów doktoranckich – opinię o kandydacie na uczestnika programu wydaną przez opiekuna naukowego lub promotora.

Więcej informacji na stronie: http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/ogloszenie-o-konkursie-w-ramach-programu-pod-nazwa-mobilnosc-plus-iv-edycja.html

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, proszę o kontakt z Działem Projektów, Programów Rozwojowych i Innowacji SUM, tel. 32 208 36 92, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.