Szanowni Państwo,

Informuję o możliwości składania aplikacji do udziału w III edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego – Laboratorium Idei. Program realizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Do wzięcia udziału zaproszeni są młodzi doktorzy, doktoranci i specjaliści – eksperci w określonych zakresem Programu dziedzinach.

Celem Programu jest wykorzystanie potencjału intelektualnego i doświadczenia specjalistów różnych dziedzin nauki na rzecz rozwoju i modernizacji Polski oraz wsparcie merytoryczne Kancelarii Prezydenta RP w pracach dotyczących najistotniejszych z punktu widzenia Prezydenta RP obszarów polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, zagadnień gospodarczych, społecznych, prawno – konstytucyjnych i obywatelskich. Program skierowany jest do ekspertów specjalizujących się w obszarach polityki zagranicznej i krajowej szczególnie istotnych z punktu widzenia urzędu Prezydenta RP, takich jak:

- polityka zagraniczna,
- konkurencyjność gospodarki,
- rodzina,
- nowoczesny patriotyzm,
- dobre prawo,
- bezpieczeństwo.

Uczestnicy Programu będą zaangażowani w prace merytoryczne o strategicznym znaczeniu dla Prezydenta RP.
Aplikacje należy składać do 20 września 2014 roku.
W załączeniu przesyłam informację dla aplikantów oraz formularz zgłoszeniowy.

W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt z Działem Projektów, Programów Rozwojowych i Innowacji SUM, tel. 32 208 36 92, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..