Start

herb SUM b

logo SUM b


   ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY
      
w Katowicach

     KSZTAŁCENIE PODYPLOMOWE

 
 
Studia doktoranckie - Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
Studia doktoranckie Wydział Lekarski w Katowicach
Studia doktoranckie Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu
Studia doktoranckie - Wydział Lekarski w Zabrzu
Studia doktoranckie - Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
Kolegium Kształcenia Podyplomowego - Wydział Lekarski w Katowicach
Kolegium Kształcenia Podyplomowego - Wydział Lekarski w Katowicach - Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu
Kolegium Kształcenia Podyplomowego - Wydział Lekarski w Zabrzu
Kolegium Kształcenia Podyplomowego - Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Fundacja Promovendi zaprasza do udziału w „Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej dla Doktorantów”, która odbędzie się w dniu 10 marca 2018 r. w Łodzi i pomimo, ze kierowana jest do doktorantów, zapraszamy również studentów I i II stopnia studiów, a także osoby, które uzyskały stopień doktora w ostatnich 3 lat. Zagadnienia tematyczne Konferencji podzielone są na trzy panele i obejmują:

    Panel: NATURALni 2018 (nauki biologiczne, przyrodnicze, o Ziemi)
    Panel: Nauka Ściśle Tajna (nauki ścisłe, techniczne, wojskowe)
    Panel: Współczesne Problemy Społeczeństwa (społeczne, humanistyczne, ekonomiczne, prawne)

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, jako jedyna jednostka Uczelni w kraju, uzyskał akredytację do realizacji kształcenia specjalizacyjnego dla Diagnostów laboratoryjnych, w dziedzinie laboratoryjna hematologia  medyczna.

Celem spełnienia wymogów niezbędnych do uzyskania akredytacji, Uczelnia powołała Zespół ds. szkolenia specjalizacyjnego, opracowała regulamin organizacyjny szkolenia specjalizacyjnego, zawarła umowy na pełnienie obowiązków kierowników specjalizacji  ze specjalistami w dziedzinie laboratoryjna hematologia medyczna oraz porozumienia na realizację staży kierunkowych, określonych programem szkolenia specjalizacyjnego z laboratoryjnej hematologii medycznej.

W rezultacie prowadzonych działań, wniosek o uzyskanie akredytacji do realizacji specjalizacji z laboratoryjnej hematologii  medycznej, złożony za pomocą Systemu Monitorowania Kształcenia, został zaakceptowany przez CMKP 20.04.2017 roku, a 27.11.2017 opublikowany.

Przyznano 24 miejsca dla Diagnostów laboratoryjnych, którzy będą mogli realizować specjalizację w ramach laboratoryjnej hematologii  medycznej.

Pierwsze postępowanie kwalifikacyjne zostanie przeprowadzone w przyszłym roku, w terminie od 1 do 30 czerwca.

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, jako pierwsza jednostka Uczelni w kraju, złożył wniosek  o uzyskanie akredytacji do realizacji kształcenia specjalizacyjnego dla Diagnostów laboratoryjnych, w dziedzinie laboratoryjna diagnostyka medyczna.

Celem spełnienia wymogów niezbędnych do uzyskania akredytacji, Uczelnia powołała Zespół ds. szkolenia specjalizacyjnego, opracowała regulamin organizacyjny szkolenia specjalizacyjnego, zawarła umowy na pełnienie obowiązków kierowników specjalizacji ze specjalistami w dziedzinie laboratoryjna diagnostyka medyczna oraz porozumienia na realizację staży kierunkowych, określonych programem szkolenia specjalizacyjnego z laboratoryjnej diagnostyki medycznej.

W rezultacie prowadzonych działań, wniosek o uzyskanie akredytacji do realizacji specjalizacji z laboratoryjnej diagnostyki medycznej, złożony za pomocą Systemu Monitorowania Kształcenia, został zaakceptowany przez CMKP 20.04.2017 roku, a 13.11.2017 opublikowany.  Przyznano 84 miejsca dla diagnostów laboratoryjnych, którzy będą mogli realizować specjalizację w ramach laboratoryjnej diagnostyki medycznej.

Pierwsze postępowanie kwalifikacyjne zostanie przeprowadzone w przyszłym roku, w terminie od 1 do 30 czerwca.

Obecnie akredytację posiadają tylko dwie uczelnie w Polsce – Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Rozpoczynamy II nabór na Studia Doktoranckie w Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W Wydziale Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, w roku akademickim 2017/2018 prowadzone będą studia doktoranckie stacjonarne w obszarze nauk o zdrowiu i nauk medycznych w dyscyplinie medycyna. Proces rekrutacji rozpoczyna się od dnia 19 września i potrwa do 27 września 2017 roku.

Zapraszamy serdecznie !!!

[Przesłano przez: Aleksandra Krętosz]

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jako jedyna Uczelnia medyczna w Polsce otrzymał pozytywną ocenę aż trzech wniosków złożonych w ramach I edycji programu „Doktorat wdrożeniowy”.

W konkursie wnioski złożyły następujące Wydziały:

  • Wydział Lekarski w Katowicach,
  • Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu,
  • Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu.

Celem projektu jest stworzenie warunków do rozwoju współpracy między środowiskiem naukowym a środowiskiem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach studiów doktoranckich oraz wprowadzenie możliwości kształcenia uczestnika studiów doktoranckich we współpracy z zatrudniającym go przedsiębiorcą.

Korzyści z udziału w programie płyną dla każdej ze stron, zarówno dla doktoranta, jak i dla jednostki naukowej i przedsiębiorcy.

Szczegółowe informacje na temat naboru kandydatów na studia doktoranckie w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy”, można uzyskać w Dziale ds. Studiów i Studentów, Sekcja Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego, tel. 32 208 35 57, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na poszczególnych Wydziałach Uczelni.

Więcej szczegółów

Podkategorie

Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu

kolegium wf Studia podyplomowe
Telefony:
32 364 11 18;
32 364 11 25;
więcej...

Studia doktoranckie
Telefony:
32 364 11 18;
32 364 11 25;
więcej...

Kolegium Kształcenia Podyplomowego
ul. Jedności 8, kampus E
41-200 Sosnowiec
Telefony:
32 364 11 40; 32 364 11 41; 32 364 11 43;
fax. 32 364 11 42
więcej ...

Wydział Lekarski w Katowicach

kolegium wlkKolegium Kształcenia Podyplomowego

ul. Medyków 18,
40-752 Katowice
tel. 32 202 53 20;
fax. 32 208 84 17

więcej ...

Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko - Dentystycznym w Zabrzu

kolegium wlzKolegium Kształcenia Podyplomowego

ul. pl. Traugutta 2,
41-800 Zabrze
tel. 32 370 52 26;
fax. 32 271 75 00

więcej ...

Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

kolegium wzp Studia doktoranckie
tel. 32/ 397-65-47
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziekanat Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu
41-902 Bytom, ul. Piekarska 18, pokój nr 8.
więcej...

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

kolegium wf

Studia podyplomowe
tel.: 32 208 8590;
więcej...

Studia doktoranckie
tel.: 32 208 8572;
więcej...

Doktoraty
tel: 32 208 8756;
Habilitacje
tel.:32 208 8590;

ADRES
ul. Medyków 12
40-752 Katowice
pok: 111, 112
fax: 32 208 8843;

Ciekawe Linki